Prace w Kinie Trójka nad drugą salą jeszcze potrwają

Kinomani coraz częściej dopytują, kiedy zostanie uruchomiona druga sala w kinie Trójka. Zasięgnęliśmy więc informacji u źródła.

gospodarka 13:55 01-01-20200 3

Przypomnijmy – na przełomie 2017 i 2018 r. wyremontowana została główna sala wrzesińskiego kina (na zdjęciu powyżej). Fotele wymieniono na nowe, wygodniejsze, oraz wyposażono je w podstawki pod napoje. Nie oznacza to jednak, że stare siedziska zostały wyrzucone. Te, które nie były zniszczone, trafią na nową salę. Nie wiadomo jednak, kiedy będziemy mogli w nich zasiąść.

– Prace postępują, może nie w takim tempie, w jakim byśmy chcieli, ale uwarunkowane jest to wieloma czynnikami, choćby tym, czy uda nam się uzyskać ewentualne dofinansowanie – wyjaśnia Michał Wesołowski, współwłaściciel Trójki. – Sala wciąż jest w stanie budowy. Nie chcę podawać żadnych dat, bo na razie po prostu sami nie wiemy, ile dokładnie to potrwa.

Inwestycja pochłania ogromne pieniądze, a właściciele Trójki realizują ją z zysków, które uda się wypracować. Warto tu zauważyć, że w przypadku multipleksów lwia część dochodów pochodzi nie z biletów, tylko z rek lam emitowanych przed seansem oraz baru popcornowego. Tymczasem wrzesińskie kino nie emituje reklam, a przekąski wnoszone przez widzów na salę serwuje sąsiednia kawiarnia.

– Dla porównania: remont poznańskiego kina Muza trwał ponad 1,5 roku, a budżet remontowy wynosił 5 mln zł. Powstały dwie sale: na 150 i na 30 osób. Nasza druga sala będzie miała 70 miejsc – informuje Michał Wesołowski.

Koszt zakupu projektora kinowego może sięgać nawet 500 tys. zł – tyle wart jest sprzęt, w który w 2017 r. zainwestowało poznańskie kino Rialto.

Kino Trójka powstało w 1994 r. Jego właścicielami są: Michał Wesołowski, Zbigniew Waszak i Bernadetta Czerniejewska. Podczas gdy większość kin cyfrowych w Polsce dysponuje projektorami o rozdzielczości ok. 2 mln pikseli, projektor Trójki zapewnia jakość ok. 8 mln pikseli.

ATG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:55 01-01-2020