Powstańcy na ulicach Wrześni, czyli VI Wrzesińska Gra Miejska

Powstańcy i powstanki, sanitariusze i sanitariuszki, a także żołnierze Rzeszy Niemieckiej pojawili się na ulicach Wrześni. Byli to uczestnicy i organizatorzy VI Wrzesińskiej Gry Miejskiej.

społeczeństwo 23:10 23-09-20180 4

Gracze odtwarzali tym razem rzeczywiste wydarzenie historyczne, czyli moment, gdy Ignacy Jan Paderewski wygłosił przemówienie z okna hotelu Bazar w Poznaniu. W tę sobotę jednak gracze byli świadkami zmienionej historii – przed „hotel” (tę rolę odegrało Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza) wystąpienie Paderewskiego przerwał atak niemieckich żołnierzy. Gracze musieli więc wyruszyć do miasta i zdobyć amunicję potrzebną do kontrataku.

Punktualnie o godz. 10.00 członkowie 13 drużyn otworzyli teczki z mapkami i zadaniami. Te poprowadziły ich przez 15 lokalizacji rozsianych w całej Wrześni. W każdej z nich za wykonanie zadania mogli zdobyć pocisk, a minimum trzy pociski były konieczne, aby ukończyć grę z sukcesem. Po mieście krążyły jednak niemieckie patrole, które w każdej chwili mogły zatrzymać graczy, przeszukać ich i zarekwirować amunicję. 

Zadania były zróżnicowane – gracze musieli udzielić pierwszej pomocy rannym powstańcom, rozbroić bombę i rzucać granatami, ale też rozwiązać zagadki matematyczne czy poradzić sobie ze zjedzeniem niesmacznej papki. 

Najlepszy okazał się zespół „Albatrosi” (lider: Kacper Robaszkiewicz), drugie miejsce zajęli „UKS Powstańcy” (liderka: Weronika Wizła), a trzecie – „Czterej pancerni i żółw” (lider: Jakub Lachnicki).

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:10 23-09-2018