Powrót do szkół 1 września pod znakiem zapytania. Będzie druga fala koronawirusa?

Dziś, 27 lipca, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał, że decyzja o powrocie dzieci do szkół po wakacjach zostanie podjęta niemal w ostatniej chwili.

społeczeństwo 15:05 27-07-20203 6

Polityk zapowiedział to w radiowej Trójce. - Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego – powiedział wiceszef resortu zdrowia. W. Kraska dodał, że podobnie będzie w październiku, gdy rozpoczyna się rok akademicki.

Obecnie coraz częściej słyszy się głosy, że jesienią może nas czekać druga fala zachorowań na koronawirusa dodatkowo połączona z sezonem grypowym. Mówi się, że jeśli do tego dojdzie, to raczej nie powtórzy się już całkowite wyłączenie gospodarki, jakie mieliśmy na początku roku. Bardziej prawdopodobne wydają się miejscowe ograniczenia w ogniskach epidemii.

Dodajmy, że w tej chwili światowe statystyki koronawirusa to blisko 16,2 mln zachorowań, 650 tys. zgonów i 9,4 mln ozdrowieńców. W Polsce potwierdzono 43 tys. przypadków, z czego 1,6 tys. osób zmarło, a 32 tys. wyzdrowiało. W samym powiecie wrzesińskim wykryto 5 zachorowań, z czego 3 osoby wyzdrowiały.

Ankieta

Czy obawiam się drugiej fali koronawirusa?

Ankieta

Czy wierzę, że rząd dobrze poradzi sobie z ewentualną drugą falą?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:05 27-07-2020