Powietrze we Wrześni jest gorsze niż w Krakowie (1)

Tak, proszę Państwa. Trzy czujniki Airly, jakie dzięki staraniom „Wiadomości Wrzesińskich” i sponsoringowi Veolii, od dwóch lat pokazują stan powietrza we Wrześni, nie kłamią. Dane są alarmujące.

zdrowie 13:51 19-02-20198 46

Problem widzą prawie wszyscy mieszkańcy, a zwłaszcza mamy i ojcowie, którzy chcą ze swoimi dziećmi wychodzić na spacery, ale kiedy widzą i czują jak z tym naszym powietrzem jest, zostają w domu. Nie chcą zatruwać swoich pociech. Przypominamy, że na tym portalu (można również pobrać na telefon aplikację Airly) można planując wyjście z domu na bieżąco sprawdzać jakość powietrza w różnych częściach Wrześni – czujniki są na ul. Miłosławskiej, na Kaliskiej (na budynku Amwinu, a kiedyś „WW”) oraz na Batorego.

Głównymi trucicielami jesteśmy my – opalający domy i mieszkania węglem (zatruwa powietrze także dym z drogiego węgla) oraz jeżdżąc samochodami. Poniżej zamieszczamy ankiety, które mają dać obraz tego ile pieniędzy (mniej więcej) wydajemy na ogrzewanie. W drugim artykule zapytamy Państwa o to, jak i czym ogrzewamy nasze domy i mieszkania. Prosimy o wzięcie udziału w naszych ankietach. Jeśli nasze ankiety nie opisują Waszej sytuacji (bo np. mieszkacie na większym metrażu), to prosimy o podanie swoich wielkości wraz z informacją jakiego rodzaju ogrzewanie stosujecie – węglowe, olejowe, gazowe, elektryczne, pelet lub inne.

Ankieta

Mieszkam w mieszkaniu do 60 METRÓW KWADRATOWYCH i na ogrzewanie w ciągu roku wydaję:

Ankieta

Mieszkam w domu/mieszkaniu do 100 METRÓW KWADRATOWYCH i na ogrzewanie w ciągu roku wydaję:

Ankieta

Mieszkam w domu/mieszkaniu do 150 METRÓW KWADRATOWYCH i na ogrzewanie w ciągu roku wydaję:

 

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

13:51 19-02-2019