Powiat wrzesiński przerzuca dodatkowe środki na walkę z koronawirusem

Powiat wrzesiński ponosi już koszty epidemii COVID–19. Rada powiatu przeznaczyła 120 tysięcy zł ze środków własnych na „zarządzenie kryzysowe”. Z budżetu powiatu popłyną także pieniądze na doposażenie OIOM–u w szpitalu

samorząd 16:30 16-04-20204 21

– Kwotę 120 tys. zł zabezpieczono z przeznaczeniem na zakupy środków ochrony osobistej, płynów do dezynfekcji oraz łóżek, które będą wykorzystywane w razie zwiększonego zapotrzebowania we wrzesińskim szpitalu. Dotychczas wydatkowano część tych środków, pozostają do dyspozycji w zależności od potrzeb pojawiających się w tej dynamicznej sytuacji, której przebieg nie sposób przewidzieć – informuje Joanna Musiałkiewicz ze Starostwa Powiatowego we Wrześni.

Nowa karetka dla szpitala powiatowego we Wrześni. Kolejna jeszcze w tym roku

Kolejne 100 tys. zł przeznaczono na zakup kolejnego tzw. stanowiska na OIOM–ie, na który składa się m.in.: respirator, kardiomonitorze i inne urządzenia. To oprzyrządowanie jest w tej chwili najbardziej porządane przez lecznicę – ma to związek z epidemią COVID–19. Na tym oddziale funkcjonuje obecnie kilka tego typu zestawów ratujących życie.

Kup najnowszy numer „Wiadomości Wrzesińskich” z 17 kwietnia 2020 roku

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:30 16-04-2020