Powiat wrzesiński przegrał „Bitwę o wozy”. Najwyższa frekwencja była gdzie indziej

Wiadomo już, gdzie trafią wozy strażackie ufundowane przez MSWiA w ramach nietypowej akcji wyborczej.

aktualności 16:05 30-06-20202 1

Słynna już „Bitwa o wozy” zakończyła się wraz z wyborami prezydenckimi (ich powiatową edycję relacjonowaliśmy TUTAJ). Przypomnijmy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło, że przyzna środki na zakup nowych wozów strażackich dla OSP w gminach do 20 tys. mieszkańców, w których odnotowana będzie najwyższa frekwencja w województwie.

Wiadomo już, że w Wielkopolsce najwyższą frekwencję miała podpoznańska gmina Suchy Las – frekwencja wyniosła tam prawie 80 proc., a konkretnie 79,69 proc. W naszym powiecie do całej akcji nie kwalifikowała się jedynie gmina Września, teoretycznie mieliśmy więc szansę na wygraną. Okazuje się jednak, że Nekla, która po Wrześni uzyskała drugą najwyższą frekwencję w powiecie, jest daleko w tyle za Suchym Lasem z wynikiem 65,16 proc.

Co ciekawe w wielkopolskiej gminie, która wygrała „Bitwę o wozy” same wybory wygrał Rafał Trzaskowski. W sumie w przypadku 10 na 16 województw wozy trafią do gmin, w których więcej głosów otrzymał rywal Andrzeja Dudy.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:05 30-06-2020