Powiat wpompuje w PCEZ 11 milionów złotych. Potem zabierze się za bursę

Firma Soliddom ze Szczodrzejewa będzie wykonawcą przebudowy Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni. Kontrakt przewiduje kwotę ponad 4,14 mln zł. Do przetargu stanęły jeszcze dwie inne firmy: Grinbud i ST Invet. Zarząd Powiatu Wrzesińskiego wybrał najtańszą ofertę.

oświata 12:00 10-05-20201 1

Zaplanowane prace mają polegać na przebudowie budynku PCEZ i zagospodarowaniu terenu wokół. Warsztaty mają być doposażone w nowy sprzęt o wartości 7 mln zł. Roboty budowlane mają potrwać 12 miesięcy. 

Ankieta

Czy Twoim zdaniem remont PCEZ–tu jest konieczny?

Akurat jest to istotne, ponieważ wiąże się z inną budową po sąsiedzku drugą bursą. Jak już pisaliśmy, tam prace przerwano, a powiat rozwiązał umowę z firmą Medicsystemart, która porzuciła plac budowy. Pozostawiła po sobie wykopany dół, za co zażądała zapłaty 50 tys. zł. Samorząd zapłacił tę należność w lutym br., ale jednocześnie naliczył restrukturyzatorowi Medicsystemartu (firma ma problemy finansowe) kary umowne wynikające z porzucenia budowy.

Pracownia mleczarska w PCEZ we Wrześni

Zarząd powiatu postanowił, że budowa bursy przy ul. Wojska Polskiego będzie realizowana po zakończeniu przebudowy istniejącego budynku PCEZ, a więc mniej więcej za rok. W tym celu aneksowana została umowa z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu na dofinansowanie tego projektu. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:00 10-05-2020