Powiat może stracić grunty z powodu nielegalnych słupów energetycznych

Pięć słupów energetycznych stoi nielegalnie na działkach należących do powiatu wrzesińskiego. Samorząd nie chce stracić gruntów na rzecz Enei.

samorząd 13:50 11-08-20201 1

To prawdopodobnie pamiątka po słusznie minionej Polsce Ludowej. Dotyczy trzech lokalizacji we Wrześni, przy ulicach: Gnieźnieńskiej, 3 Maja i Wojska Polskiego, oraz po jednej w Kołaczkowie i Orzechowie. Najprawdopodobniej należą one do Enei.

– Znajdują się tutaj słupy oraz linie energetyczne wraz ze wszystkimi urządzeniami, instalacjami naziemnymi i podziemnymi obsługującymi te urządzenia – informuje Jolanta Pielak, naczelnik Wydziału Nieruchomości Starostwa Powiatowego we Wrześni.

Zdaniem naczelniczki powiat wrzesiński jako właściciel gruntów ma prawo zażądać od energetyki usunięcia wszystkich urządzeń z tych działek. Ale bardziej istotne jest to, aby zablokować ewentualne przejęcie tych nieruchomości przez Eneę.

Powiat wystąpi zatem z wnioskiem do sądu o próbę ugody. Ma to uniemożliwić energetyce ewentualne przejęcie działek przez tzw. zasiedzenie.

FIB

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:50 11-08-2020