Powiat ma się czego wstydzić

Władze powiatu wrzesińskiego nie podjęły stosownych działań, by zabezpieczyć interesy mieszkańców w Kawęczynie, Gulczewie i Marzeninie.

Moim zdaniem 11:49 23-11-20180 2

Miała tam powstać wielka ferma tuczu brojlerów. Zdesperowani mieszkańcy od dwóch lat proszą o pomoc wszystkich dookoła. Gdyby nie ich własne działania, kolejna ferma przemysłowa stałaby za ich oknami. Wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego nakazuje zarządowi powiatu podjęcie działań w kierunku takiego uzgodnienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który zgodnie z prawem ograniczy możliwość budowania ferm tego rodzaju.

Mieszkańcy wspomnianych wsi musieli zgłosić się po pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich, który okazał się istotnym wsparciem dla ich działań. W świetle takich sytuacji rodzi się zawsze to samo pytanie: kto i jaki ma interes w tym, żeby nie pomagać mieszkańcom ze swoich własnych obszarów wyborczych? Władze samorządowe mają obowiązek w pierwszej kolejności reprezentować mieszkańców. Sytuacje, w których mieszkańcy sami walczą o swoje sprawy, nie są rzadkie. Tutaj się udało, jednak dla powiatu to powód do wstydu.

Hanna Mamzer

prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:49 23-11-2018