Pyzdry i powiat wspólnie walczą o karetkę

Powiat wrzesiński zostanie z dwiema karetkami pogotowia. Trzecia prawdopodobnie 1 kwietnia zostanie przeniesiona do Gizałek.

aktualności 19:15 14-03-20190 14

Zgodnie z planem wojewody wielkopolskiego w Gizałkach ma stacjonować podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego. Powiat wrzesiński ma o 14 tys. mieszkańców więcej niż pleszewski, liczba wyjazdów ogółem w 2017 r. była większa na naszym terenie (4193, podczas gdy w pow. pleszewskim 2708). 

Mimo przedstawienia tych danych w części odpowiedzi rzecznika wojewody czytamy:

Plan został zatwierdzony przez Ministra Zdrowia 22 lutego 2019 roku. W okresie od 11 stycznia do 25 stycznia samorządy mogły zgłaszać swoje opinie do Wojewódzkiego Planu Działania Systemu. W tym terminie do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego nie wpłynęły żadne uwagi dotyczące przedmiotowego planu z powiatu wrzesińskiego. Karetka zmieni lokalizację 1 kwietnia, po podpisaniu umów - tłumaczy Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Gmina Pyzdry oraz Starostwo Powiatowe podjęły działania, aby karetka pozostała w Pyzdrach. W poniedziałek, 11 marca Rada Miejska w Pyzdrach wystosowała apel do wojewody. Zbierane są również podpisy poparcia do apelu wśród mieszkańców gminy Pyzdry.

Ankieta

Czy jest jeszcze szansa, aby karetka pozostała w Pyzdrach?

Więcej na ten temat przeniesienia karetki pogotowia w jutrzejszym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:15 14-03-2019