Potrzebny jest remont dachu i monitoring remizy OSP Kołaczkowo

OSP Kołaczkowo wymieniło wszystkie bramy w remizie. Teraz przymierza się do remontu dachu. W niedalekiej przyszłości planowana jest wymiana wozu bojowego. Samochód „Maciej Boryna” ma już 10 lat!

aktualności 21:31 14-02-20201 10

14 lutego jednostka podsumowała działalność w 2019. W ubiegłym roku strażacy wyjechali do 16 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń (wypadki) i 32 innych zdarzeń. Łącznie w akcjach uczestniczyło 36 druhów strażaków.

W ubiegłym roku jednostka przeprowadziła znaczące inwestycje. To m.in.: wymiana czterech bram wjazdowych do remizy, a także udział w budowie wiaty. W przyszłym roku ma zostać odnowiona sikawka konna, odsłonięta kolejna brama, a także planowane są remonty wewnątrz obiektu. Ma pojawić się także szyld informujący o ogólnodostępnym defibrylatorze.

Druhowie OSP Kołaczkowo bardzo dobrze pracuje z młodzieżą. Zamknięta jest lista uczestników letniego obozu. Do udziału w zawodach przygotowywana jest Dziecięca Drużyna Pożarnicza.

W czasie piątkowego zebrania druhowie proponowali zamontowanie dodatkowych zabezpieczeń i monitoringu remizy. Zaproponowano także zakup pralki do prania mundurów.

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

21:31 14-02-2020