Odebrał życie 26-letniemu mężczyźnie. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia

Kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi, który spowodował po pijaku wypadek samochodowy. Zginął w nim 26-letni mieszkaniec Wrześni.

aktualności 12:19 10-02-2018 12

Przypomnijmy, że 20-letni mieszkaniec gminy Września w nocy z 19 na 20 stycznia, znajdując się w stanie nietrzeźwości, prowadził samochód osobowy marki Opel Meriva. Podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu, na Szosie Witkowskiej we Wrześni, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad prowadzonym autem, zjechał na chodnik, gdzie potrącił pieszego i uderzył w drzewo. 

Po potrąceniu 26-letniego mieszkańca Wrześni, kierowca usiłował odjechać z miejsca zdarzenia, czego nie uczynił z uwagi na uszkodzenia samochodu, którym kierował. Pokrzywdzony, na skutek obrażeń odniesionych w wyniku wypadku, zmarł w szpitalu powiatowym. Kierowca opla został zatrzymany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Podczas czynności wykonywanych z jego udziałem, znieważał słowami wulgarnymi funkcjonariuszkę wydziału drogowego.  

Podejrzany, przesłuchany przez prokuratora, nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i zasłaniał się niepamięcią. Podczas posiedzenia w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania, przed Sądem Rejonowym we Wrześni, przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów.

Sąd zastosował, na wniosek prokuratora, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i podejrzany spędzi w areszcie 3 najbliższe miesiące. Za przestępstwa zarzucane 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

12:19 10-02-2018 12