Poszukiwacze wraków zawitają do Nekli. Opowiedzą o swoich morskich wyprawach

W najbliższą niedzielę 10 lutego o godz. 17.00 w NOK-u odbędzie się spotkanie pod tytułem „Poszukiwacze zatopionych wraków”.

kultura 11:29 08-02-20190 0

Tego dnia do Nekli przyjadą odkrywcy wraku ORP Kujawiak oraz uczestnicy innych projektów eksploatacyjnych: prof. Timmy Gambin z Uniwersytetu Maltańskiego, Mark Alexander, amerykański nurek, Roman Zajder i Piotr Wytykowski ze Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe, a także pisarz-marynista, Mariusz Borowiak.

- Nurkowie przygotowali kilka audiowizualnych prelekcji z myślą o najmłodszych mieszkańcach i młodzieży. Podczas spotkania zostanie pokazany unikalny film dokumentalny, który nakręcono na głębokości blisko 100 metrów, w miejscu spoczynku wraku okrętu - informuje Jerzy Osypiuk, prezes Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się też o nowym projekcie, czyli ostatniej wyprawie zorganizowanej w listopadzie 2018 roku do Brindisi we Włoszech. Tam prowadzone były poszukiwania wraków samolotów z polskimi załogami, niosącymi pomoc walczącej Warszawie w czasie powstania.

Fot. Książki Mariusza Borowiaka

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

11:29 08-02-2019