Poszkodowani przez pseudohodowcę wreszcie mają szansę na sprawiedliwość

Gnieźnieński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami szuka osób poszkodowanych przez Marka K. z Gutowa Małego, który 14 września – razem z synem Adrianem K. – został aresztowany na trzy miesiące za niesławną strzelaninę.

aktualności 17:26 30-09-20202 5

– W związku z prowadzonym śledztwem w sprawie m.in. oszustwa w sprzedaży psów przez Marka K. prosimy osoby, które nabyły psa z jego hodowli, o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie – mówi Danuta Kwiatkowska z gnieźnieńskiego TOZ-u.

– Zeznania świadków mogą być kolejnymi dowodami w tej sprawie. Ważne są m.in. okoliczności kupna-sprzedaży, brak umowy, miejsce kupna-sprzedaży, fałszywy rodowód, książeczka szczepień, kartoteki leczenia weterynaryjnego czy też akt zgonu psa. Jeśli nabyłeś psa z powyższej hodowli, pomóż nam w udowodnieniu oszustwa trwającego wiele lat oraz znęcania się tam nad zwierzętami. Złóż zeznania – apeluje D. Kwiatkowska.

Osób, które kupiły od Marka K. psy, jest w naszej gminie sporo. Wielokrotnie opisywaliśmy na naszych łamach ich bulwersujące historie. Chcieli wówczas sprawiedliwości, teraz mają okazję, by przyczynić się do jej wymierzenia. Wystarczy zgłosić się do wrzesińskiej komendy i tam złożyć zeznania.

– Nie ma konieczności jechania do Gniezna. Policjanci z tych jednostek współpracują – tłumaczy przedstawicielka TOZ-u.

DOT

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

17:26 30-09-2020