Poślizg na budowie hali jest niebezpieczny dla uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych

Przeciągająca się budowa hali dydaktyczno-sportowej przy Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni komplikuje i tak napiętą sytuację w tej placówce.

oświata 17:51 11-09-20194 19

Sprawie przyjrzeli się radni powiatowi z komisji oświaty. Dzisiaj (11 września) odbyło się posiedzenie wyjazdowe komisji. Włodarze odwiedzili wyremontowaną bursę przy ul. Słowackiego, a także zajrzeli na budowę zaplecza dydaktyczno-sportowego przy ZSP przy ul. Wojska Polskiego. Wznoszenie budowli miało się zakończyć 18 sierpnia br., ale prace ciągle trwają i to komplikuje życie szkoły.

- Jesteśmy największą szkołą we Wrześni, mamy obecnie 1130 uczniów. Pracujemy na jedną zmianę, ale tylko dlatego, że wykorzystujemy 10 sal w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia. Od 7.45 do 14.45 codziennie wszystkie sale są tam obłożone. Tyle osób przybyło i tyle sal potrzebujemy. Spowodował to podwójny rocznik - mówił Bogdan Nowak, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni.

- Bez hali sportowej za miesiąc, dwa po prostu się utopimy, w tym ścisku, tłoku i braku możliwości odbywania lekcji. Sale, które mamy do lekcji wuefu są to sale zastępcze, które pochodzą z adaptacji hal warsztatowych. To że jest teren wydzielony pod budowę komplikuje sprawę funkcjonowania szkoły, PCEZ, jak i przemieszczania się uczniów. Co 45 minut 150 uczniów musi przemieszczać się między budynkami. Teren jest nieogrodzony, a stary budynek szkolny nie posiada obecnie wyjścia ewakuacyjnego. To jest niedopuszczalne i na dłuższą metę pracować się po prostu nie da, bo grozi to zamknięciem jednego obiektu, a to z kolei oznacza, że nie będziemy mogli pracować - dodał dyrektor

- Gros robót zostanie zakończonych do 15 września, ale jeśli chodzi o otoczenie, to pozostaje temat rzędnych (hala została wybudowana 15 cm niżej niż teren wokół, dlatego grozi zalaniem - przyp.red). Jesteśmy na etapie poszukiwania projektanta, który nam przeprojektuje teren dookoła. Założenie jest takie, że do grudnia powinno być to wykonane razem z odbiorem. Obiekt uczniom zostanie przekazany na początku przyszłego roku - wyjaśnia Anna Wolska- Wróblewska, naczelnik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich.

Więcej o tematach poruszanych na komisji w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

17:51 11-09-2019