Porody rodzinne wracają do Wrześni. Osoba towarzysząca musi jednak poddać się testowi

Wrzesiński szpital wznowił porody rodzinne. Osoba towarzysząca przyszłej mamie musi jednak spełniać określone wymagania.

zdrowie 18:42 22-02-20214 0

W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca - ojciec dziecka, a szczególnych przypadkach za zgodą kierownika oddziału inna bliska osoba.

Przy przyjęciu do szpitala rodzącej osoba towarzysząca musi obowiązkowo poddać się testowi antygenowemu na obecność wirusa SARS-Cov-2. W tym celu wraz z pacjentką zgłasza się na TRIAGE prowadzony przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie wykonywany jest test na obecność wirusa SARS-Cov-2. W przypadku uzyskania negatywnego testu może udać się na oddział.

Badanie oraz środki ochrony osobistej dla osoby towarzyszącej są płatne. Koszt to 70 zł.  Opłatę należy uiścić w laboratorium szpitala przed rozpoczęciem akcji porodowej lub ewentualnie po jej zakończeniu.

Ze względów bezpieczeństwa, rodząca i osoba towarzysząca podczas przemieszczania się po terenie szpitala, szczególnie po korytarzach muszą mieć zasłonięte usta i nos atestowaną maseczką ochronną. Osoba towarzysząca dodatkowo podczas porodu ubrana jest w dostarczony przez oddział fartuch ochronny.

Osoba towarzysząca zobowiązana jest też, żeby zachować 2-metrowy dystans wobec innych. Po 2 godzinach od zakończenia porodu musi opuścić szpital. 

W przypadku cesarskiego cięcia obecność bliskiej osoby nie jest możliwa.

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentek.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

18:42 22-02-2021