Porażka Warty na własnym boisku. Pyzdrzanie pokonani przez Strażaka Licheń Stary

W pierwszej połowie pojedynku ze Strażakiem Licheń Stary piłkarze Warty radzili sobie całkiem nieźle. Zawodziła tylko skuteczność. Po przerwie pyzdrzanie dali się rozbić.

piłka nożna 20:04 30-09-2018 0

Biorąc pod uwagę boiskowe wydarzenia z pierwszej połowy pyzdrzanie nie powinni schodzić do szatni przegrywając. Gracze Warty uzyskali lekką przewagę w polu, stworzyli kilka wyśmienitych okazji do zdobycia gola. Mecz zaczął się od niewykorzystanej w 3. min sytuacji sam na sam z Adamem Graczykiem przez jednego z zawodników z Lichenia. Potem bramkę powinni zdobyć pyzdrzanie. W 13. min po prostopadłym podaniu w pole karne Jakub Rogowicz minął już bramkarza Strażaka, ale mając przed sobą pustą bramkę trafił w boczną siatkę. W następnej akcji sytuacji sam na sam z golkiperem Strażaka nie potrafił wykorzystać Artur Giżewski. W 20. min piłkę po groźnym strzale gracza Strażaka z dystansu zdołał obronić Graczyk. W następnej akcji po uderzeniu Igora Zielińskiego futbolówkę na rzut rożny sparował bramkarz gości. Kilka minut później po strzale tego samego zawodnika futbolówka uderzona głową nieznacznie przeszła obok słupka. Tuż przed przerwą przyjezdni nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Graczyk nie zdołał wybronić piłki uderzonej po ziemi z ponad 30. metrów.

Druga połowa dla gospodarzy rozpoczęła się bardzo źle. W 48. min goście podwyższyli na 2:0. Potem nastąpił długi okres gry, w którym piłkarze z Lichenia bardzo uważnie pilnowali osiągniętego wyniku, a gospodarze nie potrafili znajdować sposobu na sforsowanie ich obrony. Gol kontaktowy padł dopiero w 80. min. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów z piłką Damian Twardy popisał się trafieniem w samo okienko z ponad 30. metrów. W 85. min goście odebrali graczom Warty nadzieję na odrobienie strat. Graczyk nie miał szans na obronę piłki uderzonej z rzutu wolnego z nieco ponad 20. metrów. Wynik meczu na 4:1 przyjezdni z Lichenia ustalili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Graczyk – Garbaciak, Mazur (46. Łuczyk), T. Markiewicz, Drozd (50. N. Moch) – Kruczkowski, Majchrzak (60. Borowski), P. Markiewicz (65. Twardy), Rogowicz – Giżewski – Zieliński

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Strażak Licheń Stary 1:4 (0:1)

20:04 30-09-2018 0