Porażka na pożegnanie rundy zasadniczej. Poznaliśmy zestaw par w play-off

Pomarańczowi przegrali sobotni mecz z Gwardią Wrocław, choć w całym pojedynku zdobyli aż 10 piłek więcej. Porażka  zepchnęła wrześnian z drugiego na trzecie miejsce. W pierwszej rundzie play-off zmierzymy się z Norwidem Częstochowa.

siatkówka 21:07 02-03-20190 0

W pierwszym secie gospodarze szybko zdobyli czteropunktową przewagę (8:4). Pomarańczowi próbowali gonić. Pierwszy kontakt złapali przy 10:11, drugi w samej końcówce (19:20). Nie zdołali jednak przełamać gwardzistów.

Na początku drugiej odsłony role się odwróciły. To podopieczni trenera Mariana Kardasa szybko osiągnęli znaczącą przewagę (9:4). Później już ją tylko powiększali (19:8) i nadspodziewanie łatwo wyrównali stan meczu.

W trzeciej partii bardzo długo grano „cios za cios”. Do 14:13 dla Gwardii żadna z ekip nie mogła zdobyć choćby dwóch punktów przewagi. Niestety, jaki pierwsi sztuki tej dokonali nasi rywale (17:14) i w końcu ugrali partię.

W tym momencie stało się jasne, że pomarańczowi nie zajmą drugiego miejsce po rundzie zasadniczej. Aby zameldować się na na trzeciej pozycji, musieli wygrać czwartego seta.

Od stanu 8:8 wrześnianie zdobyli cztery kolejne piłki. Chwilę później prowadziliśmy już 15:10. Takiej przewagi nie można było roztrwonić. Doprowadziliśmy do tajbreka i już wiedzieliśmy, że w pierwszej rundzie play-off zmierzymy się z częstochowskim Norwidem.

W piątej odsłonie przegrywaliśmy już 4:7, ale wyszliśmy na prowadzenie 12:11. Przy 13:13 piłka kilkakrotnie przechodziła nad siatką, mieliśmy swoje szansę, ale punkt za sprawą Macieja Nalijawki zdobyli gospodarze. Otrzymali przy tym meczbola i za pierwszym podejściem go wykorzystali.

Gwardia Wrocław – APP Krispol 3:2 (23, -13, 20, -18, 13)

I set: 4:3, 8:4, 12:11, 16:12, 20:17, 25:23

II set: 2:4, 4:8, 5:12, 6:16, 9:20, 13:25

III set: 3:4, 7:8, 12:11, 16:14, 20:18, 25:20

IV set: 3:4, 7:8, 8:12, 12:16, 16:20, 18:25

V set: 3:2, 6:4, 9:8, 11:12, 15:13

APP Krispol: Lipiński (2 pkt), Wierzbicki (20), Zawalski (7), Narowski (6), Jóźwik (7), Frankowski (16) i Kuś (libero) oraz Lorenz (1), Kaźmierczak (5), Troczyński, Berwald (1)

I runda play-off, 9-10 marca