Popierajmy strajk nauczycieli!

Strajku nauczycieli, o ile do niego dojdzie, nie można sprowadzać tylko do wymiaru ekonomicznego, nie tylko o pieniądze na podwyżki wynagrodzeń nauczycielom chodzi, chociaż i ten aspekt jest ważny.

Moim zdaniem 13:32 05-04-201914 34

Dla mnie istotą sporu jest odpowiedź na pytanie: jakim nauczycielom chcemy powierzyć nasze dzieci, czyli nasz największy skarb, któremu nieba chcemy przychylić? Jeśli chcemy, aby do tego zawodu trafiali ludzie z powołaniem i z odpowiednimi kompetencjami, to niestety/stety, ale takim ludziom musimy dobrze płacić. Nie tylko dobrze, a nawet bardzo dobrze!

Same podwyżki oczywiście automatycznie nie uzdrowią polskiej szkoły, ale przynajmniej uruchomią pozytywną tendencję: zdobycie pracy nauczyciela będzie trudniejsze, ponieważ konkurencja będzie większa, a konkurencja zawsze jest lepsza od braku konkurencji.

Czas najwyższy zmienić też Kartę Nauczyciela, która w praktyce uniemożliwia dyrektorom szybkie pozbycie się nauczycieli złych, zwłaszcza tych z dłuższym stażem. Dlatego powinniśmy wszyscy poprzeć strajk: dobrze płaćmy, ale też wymagajmy.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:32 05-04-2019