Ponad 300 osób na Gwiazdce na Sportowo i Świątecznie w Bieganowie

W świetlicy wiejskiej w Bieganowie odbyła się Gwiazdka na Sportowo i Świątecznie w ramach projektu XIV Cyklu Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”. Imprezy odbyły się 9 i 10 grudnia.

społeczeństwo 19:06 16-12-20170 0

9 grudnia spotkanie miało charakter rekreacyjno-sportowy. W świetlicy wiejskiej w Bieganowie odbyła się spartakiada sportowa. Uczestnicy mogli wzmocnić swoją sprawność fizyczną przez uczestnictwo w konkurencjach rekreacyjno-sportowych: rzuty woreczkami do kosza, zbijanie kręgli, grę w kości, skoki na piłkach, podbijanie piłeczki rakietką pingpongową itp.

10 grudnia odbyła się gala. Imprezę rozpoczęli mikołajowie i ich pomocnicy, którzy wprowadzili na salę gospodynie niedzielnego spotkania sołtys Agnieszkę Frąckowiak.

Gwiazdki mają na celu zintegrowanie środowisk lokalnych wokół przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, włączając rodziny, opiekunów, w tym osoby starsze.

W Szkole Podstawowej w Bieganowie w ramach „Warsztatów z zakresu rękodzieła” dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice przygotowywali kiermasz ozdób świątecznych, które można było nabyć podczas imprezy gwiazdkowej. Ponadto młodzież szkolna zaprezentowała „Bajkowe Jasełka”. Natomiast mikołajowie wręczyli świąteczne paczki dzieciom. W imprezie uczestniczyło około 300 osób.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

19:06 16-12-20170 0