Pomyliłem się

Cały czas byłem pewien, że wyborów prezydenckich w maju nie będzie, a to całe gadanie, że jednak będą, wydawało mi się tylko zasłoną dymną i tematem zastępczym, odwracającym uwagę opinii publicznej od spraw epidemii.

Moim zdaniem 11:36 10-04-20204 12

Wszystko po to, żeby w ostatnim momencie powiedzieć: no dobra, jak nie chcecie wyborów, bo boicie się koronawirusa, to odwołujemy majowe wybory, przenosimy je na inny termin.

Teraz jednak wygląda na to, że wybory będą – za niecały miesiąc. To bardzo zła decyzja. Z wielu powodów. Najważniejszy jest taki, że nie mamy żadnego doświadczenia w przeprowadzaniu wyborów korespondencyjnych.

Pamiętacie Państwo, co się działo, kiedy wprowadzono elektroniczne liczenie głosów? Już wtedy wszystko się posypało, bo nawet tak banalna sprawa przerosła Państwową Komisję Wyborczą. Na ostateczne wyniki czekaliśmy kilka dni.

To, co ma być teraz, będzie miliony razy trudniejsze i bardziej skomplikowane. Przerażeni są nie tylko listonosze. A może chodzi o to, że jak Duda przegra, łatwiej będzie unieważnić wybory?

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

Cyfrowe wydanie numeru „Wiadomości Wrzesińskich” z 10 kwietnia kupisz tutaj.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:36 10-04-2020