Pomóżmy strażakom przygotować świąteczne paczki dla chorych dzieci!

Do mikołajek zostało jeszcze trochę czasu, ale strażacy z Wrześni zaczynają już zbiórkę prezentów dla chorych dzieci. 

Pomagamy 19:52 29-09-20190 1

Akcja pod hasłem „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” organizowana jest co roku przez różne jednostki. Strażacy zbierają zabawki i gadżety, które w okresie przedświątecznym przekazują dzieciom przebywających w szpitalach. Do akcji jak co roku przyłączają się zawodowcy i ochotnicy z Wrześni.

Zbiórka rozpoczyna się 1 października i potrwa do 6 grudnia. Zabawki i gry dla dzieci w wieku 0-15 lat można przynosić do Komendy PSP przy ul. Wrocławskiej 44, we wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 do 18.30. 

Przyjmowane są tylko nowe zabawki.

– Prezenty zostaną przekazane do szpitala w Poznaniu na oddział onkologii dziecięcej, ale także do innych szpitali w naszej okolicy w tym na oddział dziecięcy we Wrześni – informuje Łukasz Czupryniak z OSP Września, który zachęca też do udziału w innej strażackiej akcji.

–  Od początku listopada do końca stycznia w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie Wielkopolski można oddać krew dla dzieci pod hasłem "Strażacy wspólnie przeciw białaczce". Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrześni i okolic do przyłączenia się i wsparcia leczenia najmłodszych - mówi druh z Wrześni.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

19:52 29-09-2019