Pomóżmy Mikołajowi postawić pierwszy krok. Zbiórka dla małego wrześnianina

Mikołaj ma zaledwie 1,5 roku, ale przeszedł już bardzo wiele. Chłopiec ze względu na poważne problemy ze zdrowiem potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. Rodzice małego wrześnianina proszą o pomoc.

Pomagamy 22:35 12-10-20200 0

Mikołaj urodził się 6 kwietnia 2019 roku. Poród odbył się przez cesarskie cięcie ze względu na zagrożenie życia dziecka.

– Cały pobyt w szpitalu był dla nas koszmarem. Badanie za badaniem, diagnoza za diagnozą, kroplówki, leki. Po trzech tygodniach synek został wypisany do domu – wspomina pani Maria, mama Mikołaja.

Chłopiec od urodzenia był dzieckiem niespokojnym, dużo płakał i mało spał. Gdy skończył 3 miesiące zdiagnozowano u niego wzmożone napięcie mięśniowe. 

W czerwcu tego roku Mikołaj przeszedł rezonans magnetyczny głowy, który wykazał szereg nieprawidłowości. U malucha zdiagnozowano encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną.

Chłopiec jest rehabilitowany od trzeciego miesiąca życia.

– Obecnie rozwój Mikołaja oceniany jest na 6-7 miesięcy. Występuje opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Mikołaj nie siedzi, nie raczkuje, nie chodzi, Od niedawna dopiero podejmuje próby pełzania. Synek jest pod opieką neonatologa, neurologa, audiologa oraz rehabilitantów – wymienia pani Maria.

Mikołaj wymaga kosztownej i intensywnej rehabilitacji i wizyt u specjalistów. 

– Najważniejsze to codzienna rehabilitacja ruchowa, logopedyczna, poznawcza i ogólnorozwojowa. Niestety, miesięczny koszt rehabilitacji synka przewyższa nasze możliwości finansowe – mówi pani Maria.

Rodzice zdecydowali się poprosić o pomoc dla synka i założyć zbiórkę na portalu Zrzutka.pl. Potrzebne są fundusze na turnus rehabilitacyjny dla Mikołaja, który pomoże mu lepiej się rozwijać.

Sytuacja rodziny jest trudna. Tylko tata chłopca może pracować. Mikołaj wymaga całodobowej opieki mamy. 

– Dzięki Wam może nam być w tym wszystkim na pewno dużo łatwiej. Do tej pory trudno było nam prosić o pomoc, sami staraliśmy się radzić sobie z wszystkimi przeciwnościami losu. Dziś prosimy o wsparcie dla naszego ukochanego dziecka i wymarzonego synka – apeluje pani Maria.

Zbiórkę dla Mikołaja można znaleźć: TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:35 12-10-2020