Pomóżmy Łukaszowi wrócić do zdrowia. Zbiórka dla mieszkańca Gutowa Małego trwa

Trwa zbiórka dla Łukasza Małka z Gutowa Małego, który zmaga się z powikłaniami po dwóch przeszczepach szpiku. Terapia przynosi efekty, ale lek nie jest refundowany. 

Pomagamy 20:10 25-04-20200 1

O sprawie Łukasza pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Sześć lat temu 17-latek wygrał walkę z chłoniakiem  limfoblastycznym. Przeszedł dwa przeszczepy szpiku, w tym jeden rodzinny od brata.

Leczenie miało jednak wiele skutków ubocznych. Ucierpiały wątroba, nerki i serce, ale najbardziej widoczne ślady pozostały na skórze.

Lekarze próbowali wiele sposobów, łączenie ze sterydami, ale nie dawały one skutku. Pomogła terapia lekiem Jakavi, który, niestety, nie jest refundowany. Miesięczny koszt terapii to 10 tys. zł.

Rodzina Łukasza zdecydowała się poprosić o pomoc w zebraniu środków na leczenie.

– Łukasz nadal leczony jest w poradni Transplantacji Szpiku Kostnego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. W dalszym ciągu zbieramy na lek, którym leczymy GVH skóry. Lekarstwo pomaga, widać z każdym dniem postęp. Pani doktor też jest bardzo zadowolona z poprawy. Nadal leczymy serce, zakrzepy, osteoporozę i podwyższone próby wątrobowe. Prosimy Was też o dalsze wsparcie. Tylko razem może nam się udać! – apeluje mama Łukasza. 

Wesprzeć zbiórkę dla Łukasza można: TUTAJ.

Łukasz sześć lat temu przeszedł dwa przeszczepy szpiku. Walka o jego zdrowe nadal trwa

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

20:10 25-04-2020