Pomoc dla lokalnych przedsiębiorców

Pandemia koronawirusa odbija się na kondycji lokalnych firm, dlatego konieczna jest pomoc na każdym szczeblu – państwowym i samorządowym.

Moim zdaniem 08:38 27-03-202011 45

Nasza gmina również ma do tego narzędzia, dlatego apelujemy do Burmistrza o wprowadzenie pakietu pomocowego dla lokalnych przedsiębiorców.

Proponujemy m.in. umorzenie czynszu dla przedsiębiorców wynajmujących od Gminy lokale użytkowe – obecnie szczególną uwagę trzeba skierować w stronę rzemieślników i restauratorów, którzy w związku z aktualną sytuacją stracili praktycznie wszystkie zlecenia.

Konieczne są również ulgi w zapłacie podatków lokalnych dla przedsiębiorców – w tym w szczególności podatków od nieruchomości, środków transportu oraz opłaty targowej. Dodatkowo, w celu bezpieczeństwa warto tymczasowo zawiesić opłaty parkingowe w centrum miasta.

Samorządów, które zdecydowały się na podobną pomoc, nie brakuje. Podobne rozwiązania przyjęły np. lokalne władze w pobliskim Gnieźnie, ale także w Krakowie, Krynicy-Zdrój. Niezależnie od działań rządowych warto, by nasza Gmina również pomogła lokalnym przedsiębiorcom. 

Kornel Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Od redakcji: Stanowisko burmistrza w tej sprawie można znaleźć w najnowszym wydaniu "WW".

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:38 27-03-2020