Pomarańczowi triumfują na finiszu przygotowań do ligi

III Memoriał Pamięci Ryszarda Tuszyńskiego przeszedł do historii. Najlepszą drużyną spośród czterech pierwszoligowców okazał się APP Krispol.

siatkówka 16:08 16-09-2018 1

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców, szczególnie w pierwszym dniu. Choć w ten weekend zaoferowano im zaledwie mecze towarzyskie, to jednak nowa drużyna APP budziła ciekawość. W dodatku na trybunach pojawiło się wielu przyjaciół i kolegów zmarłego kilka lat temu guru wrzesińkiej siatkówki. Nie mogło też zabraknąć najbliższej rodziny Ryszarda Tuszyńskiego.

Po sobotnim zwycięskim półfinale z KPS Siedlce, w niedzielę siatkarzom Mariana Kardasa w meczu o pierwsze miejsce przyszło zmierzyć się z beniaminkiem I ligi Gwardią Wrocław. Co ciekawe, tydzień temu pomarańczowi także grali z tym samym przeciwnikiem, ale stawką pojedynku była zaledwie trzecia lokata wrocławskiego turnieju. Wówczas po tajbreku górą był APP Krispol.

Podobnie było i w niedzielę. Wrześnianie, tak jak sobotnim pojedynku z KPS Siedlce, pozwolili sobie tylko na jeden set przestoju. Zagrali zresztą w mocno zmienionym składzie w stosunku do pierwszego turniejowego pojedynku.

Mecz o I miejsce: APP Krispol – Gwardia Wrocław 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 27:25)

Mecz o III miejsce: KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:2

Kolejność memoriału:

1. APP Krispol

2. Gwardia Wrocław

3. KPS Siedlce

4. Olimpia Sulęcin

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

16:08 16-09-2018 1