Pomarańczowi odrabiają straty. Ważna wygrana w Sulęcinie

W sobotni wieczór siatkarze Krispolu bez starty seta pokonali Olimpię. Humory kibicom poprawiają się z meczu na mecz.

siatkówka 20:18 28-11-20200 0

Sobotnie spotkania zapowiadano jako pojedynek sąsiadów w tabeli. Oba zespoły dzielił tylko stosunek setów. Zwycięzca mógł zapewnić sobie spory odskok od strefy spadkowej.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy rozpoczęli od prowadzenia 7:3. W tym momencie na zagrywkę wszedł Marcin Krawiecki i wrześnianie zdobyli pięć kolejnych piłek. Druga pięciopunktowa seria przesądziła o wyniku inauguracyjnej partii. Tym razem od stanu 10:11 z pola zagrywki razić zaczął Mateusz Linda i pomarańczowi, prowadząc 15:11, nie dali dojść już do głosu siatkarzom Olimpii. Nad przeciwnikiem w tym fragmencie meczu górowaliśmy zagrywką, ale też wyblokiem, umożliwiającym skuteczne kontry.

W drugim secie ponownie zanotowaliśmy dwie punktowe serie. Najpierw prowadząc 9:6 rywale nie mogli sobie poradzić z flotem Tomasza Narowskiego i wgrywaliśmy sześcioma oczkami. Sulęcinianie jednak nas doszli, ale od remisu 20:20, cztery kolejne piłki pomarańczowych dały drugiego seta.

Najbardziej dramatyczny przebieg miała trzecia partia. Od jej połowy gospodarze wygrywali dwoma punktami, w samej końcówce przewaga ta wzrosła nawet do trzech oczek (20:23), a mimo to wrześnianie ostatecznie świętowali sukces. Co prawda rywale pierwsi otrzymali piłkę setową, ale to pomarańczowi za trzecim meczbolem zakończyli pojedynek.

Nasi siatkarze w Sulęcinie imponowali przyjęciem. Trójka Bartosz Dzierżyński (na zdjęciu), Łukasz Kalinowski i Tomasz Pizuński zgubiła tylko dwie piłki, a przyjmowała ze skutecznością 63 proc. Blokiem przeciwników biliśmy na głowę. W ataku obudził się Kalinowski, który zasłużył na miano MVP. Wszystko to co wystarczyło, by zainkasować trzy punkty i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Olimpia Sulęcin – Krispol Września 0:3 (18, 21, 26)

I set: 4:1, 7:8, 11:12, 12:16, 14:20, 18:25

II set: 2:4, 5:8, 6:12, 14:16, 19:20, 21:25

III set: 3:4, 6:8, 9:12, 16:15, 20:18, 24:23, 26:28

Krispol: Krawiecki (3 pkt), Linda (12), Brzóstowicz (7), Narowski (6), Kalinowski (14), Pizuński (11) i Dzierżyński (libero) oraz de Oliveira (2), Rakowski, Czyżowski, Herbich

Za tydzień nasi siatkarze podejmą we Wrześni Zaksę Strzelce Opolskie. I znowu będzie to pojedynek sąsiadów z tabeli. I tym razem wyższą (8.) pozycję nad rywalem pomarańczowi zawdzięczają lepszym stosunkiem setów. Będzie się działo!

20:18 28-11-2020