Pomalowali Wrześnię na wszystkie barwy tęczy na pierwszym festiwalu kolorów w mieście

Kolor Fest zagościł we Wrześni w ramach największej tego typu trasy w Polsce. I biorąc pod uwagę frekwencję, był to znakomity pomysł.

aktualności 19:37 25-08-20180 8

Święto Holi obchodzone jest w hinduizmie, przeważnie w czasie pełni księżyca w miesiącu phalguna (w naszym kalendarzu to okres 20 lutego – 22 marca). To święto radości i wiosny, kiedy ludzie wybaczają sobie dawne błędy i urazy. W ramach jego obchodów ludzie polewają się kolorowymi farbkami lub obrzucają kolorowymi proszkami tradycyjnie wytwarzanymi z roślin kwitnących na wiosnę. 

W ostatnich latach pomysł na kolorowy karnawał rozprzestrzenił się na Stany Zjednoczone i Europę, tracąc jednocześnie powiązanie ze świętem religijnym. Ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami (zwykle wytworzonymi ze skrobi kukurydzianej), tańcząc i doskonale się bawiąc. Nie inaczej było we Wrześni.

Od godz. 17:00 do 20:00 Park im. Dzieci Wrzesińskich mienił się wszystkimi barwami tęczy. Co pół godziny tłum wyrzucał barwne proszki w górę, ale i pomiędzy oficjalnymi „wyrzutami” nikt nie był bezpieczny. Jedni obrzucali proszkami siebie, inni – ścigali znajomych. Rozrywka nie należała do najtańszej – kilkadziesiąt gramów kolorowego proszku kosztowało 15 zł – ale prowadzący imprezę ciskał darmowymi paczkami w bawiący się pod sceną tłum. 

Pierwszy festiwal kolorów we Wrześni poprzedził Festiwal Baniek Mydlanych.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

19:37 25-08-2018