W Miłosławiu pomalowali pisanki w ramach akcji #Zostańwdomu

Przy głównych ulicach Miłosławia pojawiły się wielkie, kolorowe pisanki. Niektóre z nich zostały pomalowane w ramach #Zostańwdomu. Wszystkie są cudowne.

samorząd 18:48 01-04-20200 5

Zaczęło się od tego, że kilka tygodni temu na łamach "Wiadomości Wrzesińskich" opublikowana została informacja, że z uwagi na zamknięcie szkół i przedszkoli nie ma komu w tym roku pomalować zamówionych przez urząd gminy świątecznych pisanek.

Informacja dotarła m.in. do przewodniczącego rady miejskiej Dawida Strzelczyka, który poprosił pracowników gminy o przywiezienie pisanki do swojego domu. Za pędzel chwyciła całego jego rodzina, w tym jego dwie córki Julia i Wiktoria. Efekt ich wielogodzinnej pracy można podziwiać na rogu ul. Kosynierów i Niepodległości w Miłosławiu.

Julia i Wiktoria z wielką radością przystąpiły do pracy
Przewodniczący Rady Miejskiej w Miłosławiu z wielkanocną pisanką

Kolejną osobą, która pomalowała pisanki jest sołtys Gorzyc Stanisław Filipiak. Przyznaje, że pracował wspólnie z żoną.

– Pomalowaliśmy w sumie dwa jajka. Jedno stanęło przy świetlicy w Gorzycach, a druga w Miłosławiu. Burmistrz powiedział, że są piękne – mówi z zadowoleniem S. Filipiak.

Sołtys Gorzyc Stanisław Filipiak
Pisanka pomalowana przez sołtysa Gorzyca i jego żonę

Jedna pisanka pojechała z kolei do Wrześni, gdzie jej pomalowania podjęła się 10-letnia Liliana. Wkrótce ustawiona ona zostanie na jednej z ulic Miłosławia.

Liliana z burmistrzem Hubertem Gruszczyńskim

To nie koniec, bo wielkanocne jajo pomaluje również sołtys Orzechowa Aleksander Warczygłowa. Czekamy na efekty jego pracy. Poniższe pisanki, które ustawiono kilka dni temu na ulicach Miłosławia pomalowali w zeszłym roku uczniowie z gminnych szkół.  

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

18:48 01-04-2020