Polowania z obu stron

Nasz stosunek do polowań określa nasze człowieczeństwo, czyli to, jaki mamy stosunek do innych istot żywych, z którymi dzielimy miejsce na Ziemi. 

Moim zdaniem 12:36 03-07-2018 36

To bardzo ważne, więc żeby Państwu pomóc wyrobić sobie zdanie, w ostatnim wydaniu „WW” podajemy garść informacji o kołach łowieckich działających na naszym terenie. Przytaczamy też opinie wrześnian spotkanych na ulicach, a także dwa głosy ekspertów: posła i myśliwego Bartosza Józwiaka, który jest za polowaniami, oraz Hanny Mamzer, ekolożki i przeciwniczki polowań dla przyjemności. Obie rozmowy są bardzo interesujące, bo poznajemy argumenty obu stron.

Jako redakcja jesteśmy neutralni w sporze o polowania, natomiast prywatnie jestem zdecydowanym ich przeciwnikiem. Dokarmianie dla zabijania to hipokryzja, której nigdy nie zaakceptuję. Uważam, że mechanizmy samoregulacji przyrody są wystarczające, więc interwencyjny odstrzał zwierzyny leśnej może mieć miejsce tylko w sytuacjach wyjątkowych, tylko w samoobronie. Podobno dzikie zwierzęta kochają ludzi, są nas ciekawe.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:36 03-07-2018 36