Półmaraton wokół zalewu: pobiegli i zebrali pieniądze dla małego Szymka

Biegacze Night Runners Września zorganizowali półmaraton z charytatywnym akcentem. Trasa prowadziła wokół zalewu Lipówka.

aktualności 10:56 01-09-20202 0

Ścieżka nad brzegiem wrzesińskiego jeziora to ulubiona trasa treningowa „runnersów”. Nic więc dziwnego, że bieg zorganizowano właśnie tutaj.

W niedzielę 30 sierpnia o 8.00 na starcie w Psarach Polskich stawiło się ponad 60 biegaczy. Żeby pokonać 21,097 km musieli zrobić 4,5 okrążenia wokół zalewu. Na trasie ustawione były dwa punkty w wodą.

Punkt z wodą na trasie Fot. Agata Czerniak

Najszybszy był Roman Kłosowski z Białężyc (1:20:15).

Na drugim miejscu uplasował Tomasz Kramski z Nekli, na trzecim – Krzysztof Skrzypczak z Gniezna, a na czwartym – Adam Kruszyński z Kołaczkowa.

Najlepsza czwórka Fot. Agata Czerniak

Bieg zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali oraz biesiadą przy ognisku.

Zakończenie biegu Fot. Robert Tomys

Uczestnicy zbierali środki dla 3-letniego Szymka Walkowiaka ze Środy Wielkopolskiej, który urodził się z wadami rąk i nóg. Chłopiec czeka właśnie na poważną operację, bez której nie mógłby się rozwijać.

Wiadomo już, że Szymona operował będzie wybitny specjalista w dziedzinie ortopedii – dr Dror Paley. Dzięki zbiórkom udało się zebrać 150 tys. zł na zabieg. „Runnersi” dołożyli do tej kwoty cegiełkę w wysokości 450 zł.

Szymon Walkowiak

Więcej o Szymku: TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

10:56 01-09-2020