Polityka rozczarowuje coraz bardziej

Oczywiście nie wszyscy się nią interesują, ale przecież dotyczy każdego. Świadomie czy nie, każdy wyznaje jakąś ideologię!

Moim zdaniem 11:53 24-01-20201 16

Natłok informacji, cyniczny populizm i wszechobecna agresja wobec wszystkiego, co uznaje wyższe zasady, sprawiają, że trudno odnaleźć się w rzeczywistości i zrozumieć, o co chodzi. Coraz trudniej też zaufać politykom. Są przemądrzali, uciekają od empirycznej wiedzy i opierają się wyłącznie na swoich przekonaniach.

Wrzesiński ratusz nie odstaje od takiej oceny. Rada miejska, w myśl demokratycznego przesłania, jest naszym przedstawicielstwem w procesie rządzenia. Radni to ludzie cieszący się zaufaniem, którzy w naszym imieniu podejmują decyzje.

Tyle teoria, która osnuta wokół haseł wiary w wolność, równość i sprawiedliwość nie uchroniła tzw. demokracji od ideologii i stronniczości. W praktyce wygląda to tak, że burmistrz rządzi sam i do świętego spokoju potrzebuje „zaufane” grono członków rady. Prywatnie kolegów, a nawet partnerów w biznesie. Takie układy czasem trwają latami – przecież kto nie z nami, ten przeciw nam. Czy o to w polityce chodzi?

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:53 24-01-2020