Policyjne pościgi za uciekającymi. Jeden z nich zakończony zderzeniem z radiowozem

Policjanci zatrzymali złodzieja samochodów. Mężczyzna ukradł renault clio o wartości 30 tysięcy złotych.

na sygnale 07:20 26-03-20200 9

W ramach prowadzonej współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu doszło do zatrzymania złodzieja samochodu. Z przygotowanych działań wynikało, że w Kołaczkowie mają być zatrzymane dwa samochody: seat ibiza oraz renault clio z których renault jest kradzione.

– Policjanci pełniący służbę na terenie Kołaczkowa 6 lutego (na prośbę policji o zdarzeniu nie pisaliśmy wcześniej - przyp. red.) według założeń przystąpili do zatrzymania kierującego prowadzącego mini kolumnę czyli seata ibiza. Kierowca zjechał na pobocze, za niego wyjechało renault clio. Ten kierowca już nie miał ochoty na zjazd i znacząco przyspieszył, prawie potrącając zatrzymującego policjanta – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Został podjęty pościg za kierującym renault clio, który zakończył się na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną. Doszło tam do kolizji drogowej z radiowozem. Nie zważając na zaistniałą sytuację, mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać na pieszo w kierunku domów mieszkalnych. Widząc to wszystko kierowca ibizy odjechał z miejsca kontroli.

– W krótkiej chwili na terenie Kołaczkowa doszło do dwóch pościgów, które były prowadzone przez wrzesińskich i Kaliskich policjantów. Piesza gonitwa została zakończona i udało się zatrzymać 36-latka, natomiast kierowca ibizy odjechał w kierunku Żydowa, gdzie na łuku drogi wjechał w pole uprawne pozostawiając swój pojazd, następnie podjął udaną pieszą ucieczkę – dodaje A. Wojciński.

Kierowca renault clio , został on zatrzymany po krótkim pościg na jednej z posesji w Kołaczkowie. W kilka minut od zatrzymania było wiadomo, dlaczego 36-latek nie chciał się spotkać z policjantami.

– Po wstępnej weryfikacji potwierdziły się wszystkie informacje, mężczyzna poruszał się skradzionym z terenu Wrześni renault clio. Do kradzieży doszło tego samego dnia w godzinach popołudniowych, wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych – dodaje rzecznik.

Wszystkie materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej we Wrześni celem podjęcia dalszych kroków z mieszkańcem powiatu kaliskiego. Wobec 36-latka zostały postawione zarzut kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymanie się do kontroli, to wszystko pozwoliło na wnioskowanie o środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcznego tymczasowego aresztu. Do prokuratorskiego wniosku sąd się przychylił.

Sprawa została jednak zakończona dopiero 10 marca kiedy został zatrzymany przez kaliskich policjantów kierowca seata ibizy. 39-letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego zostały postawione takie same zarzuty czyli kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymanie się do kontroli. Zatrzymanym grozi nawet do 10 lat więzienia.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

07:20 26-03-2020