Policjant po służbie zatrzymał w pociągu złodzieja

Policjant wracający pociągiem do domu zatrzymał mężczyznę, który ukradł ubrania z centrum handlowego. 39-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

na sygnale 22:32 27-01-20190 4

Do zdarzenia doszło 22 stycznia. Damian Nowakowski, policjant z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wracał po służbie do domu. Jak zawsze, jechał pociągiem w stronę Wrześni. Gdy siedział w pociągu i czekał na odjazd, dosiadł się do niego mężczyzna. Razem rozpoczęli podróż. Po pewnym czasie współpasażer policjanta zaczął wyciągać z torby różne rzeczy. Były to markowe ciuchy – koszulki, spodnie i czapka. W obecności funkcjonariusza, zaczął odrywać klipsy zabezpieczające, które znajdowały się na rzeczach.

Gdy zobaczył to Damian Nowakowski natychmiast zareagował. Zatrzymał mężczyznę i natychmiast powiadomił o tym swoich kolegów. Na dworzec we Wrześni przyjechał patrol policji, który przejął 39-latka i przewiózł na komisariat. Zatrzymany sam oddał skradzione rzeczy policjantom, tłumacząc że ukradł je w centrum handlowym w Poznaniu. Odpowie za kradzież. Grozi mu 5 lat więzienia.

Damian Nowakowski pracuje w poznańskiej policji od kilku lat. Jest dzielnicowym, który jak czytam na stronie internetowej poznańskiej policji swoją prace wykonuje sumienie i z pełnym zaangażowaniem.

Swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą - napisano.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

22:32 27-01-2019