Policjanci w Słupcy na rowerach. Ci z Wrześni wolą jeździć po parkach radiowozami

Od czterech lat na terenie miasta i gminy Słupca w okresie letnim można m.in. w parkach spotkać policyjne patrole rowerowe.

aktualności 11:51 16-07-20200 5

Jednoślady wykorzystują do służby dzielnicowi. Dzięki nim szybciej przemieszczają się w swoich rejonach, którymi się opiekują, mogą szybciej zareagować na wezwanie, są też bliżej obywateli.

– Rowerowe patrole można spotkać w terenie zazwyczaj od czerwca do września, w zależności od warunków pogodowych. Parki, tereny przy jeziorze czy wąskie uliczki oraz tereny między blokami to miejsca, gdzie doskonale sprawdza się ten środek transportu. Policjant na rowerze dotrze wszędzie tam, gdzie nie wjedzie radiowóz i jest szybszy niż patrol pieszy – informuje Marlena Kukawka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Słupecki policjant z rowerem

Mundurowych na rowerach można również zobaczyć w pobliskiej Środzie Wielkopolskiej. Ich koledzy i koleżanki z Wrześni niestety unikają dwóch kółek i tereny np. parku im. Dzieci Wrzesińskich wolą patrolować radiowozem.

Ankieta

Czy twoim zdaniem policjanci z Wrześni mają dobrą kondycję?

– Wprowadzenie rowerów na wyposażenie obecnie nie jest brane pod uwagę – mówił nam w roku 2018 rzecznik KPP Września Adam Wojciński. Dodał wtedy, że głównym celem jest przywrócenie do taboru wrzesińskiego garnizonu motocykli policyjnych.

– Potrzeba ta jest wywołana rosnącym natężeniem ruchu na drogach naszego powiatu. Dzięki patrolom motocyklowym jesteśmy w stanie dotrzeć na miejsce zdarzenia drogowego znacznie szybciej i bez większych problemów. Motocykle zajmują znacznie mniej miejsca na drodze i są bardziej mobilne niż radiowozy – mówił rzecznik.

Ankieta

Czy policjanci z Wrześni powinni patrolować teren miasta na rowerach?

Mamy rok 2020, a do wrzesińskiego garnizonu nie trafił ani jeden motocykl. Może prościej będzie z rowerami?

Patrole rowerowe w Słupcy można zobaczyć na ulicach od 4 lat 

Przypomnijmy, że kilka lat temu patrole rowerowe na terenie gminy Września prowadzili strażnicy miejscy, jednak z czasem od nich odstąpiono. Ponoć nie dlatego, że mundurowym nie chciało się pedałować, tylko z powodu „trudności organizacyjnych”. Ciekawe, że policjanci ze Słupcy ich nie mają...

Fot. KPP Słupca

Policjant patroluje ulice Słupcy

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

11:51 16-07-2020