Pół wieku na rynku. Niesamowity jubileusz wrzesińskiej firmy Gawron

Od 50 lat pomagają w działalności szkół, przedsiębiorstw, banków czy urzędów. Rodzinna firma Gawron świętowała swój jubileusz w znakomitym towarzystwie.

gospodarka 12:55 03-09-2018 4

Uroczystość z okazji 50-lecia działalności firmy Gawron odbyła się w piątek 31 sierpnia w sali Olimpia w centrum Ignasiak Sport w Chociczy Wielkiej. Zaproszenie przyjęli m.in. burmistrz Tomasz Kałużny i starosta Dionizy Jaśniewicz oraz przedstawiciele lokalnych szkół, urzędów, banków i zaprzyjaźnionych firm. Wśród gości był także Antoni Odzimek, prezes Związku Rzemiosła Polskiego i Jerzy Bartnik, prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej.

Wszystkich zebranych przywitał Marian Gawron, nestor rodu i założyciel firmy, który od 2004 roku przebywa na emeryturze. W swoim przemówieniu pan Marian wspominał początki i rozwój firmy, przywołał też poważny wypadek, jaki przydarzył mu się w latach 70. ubiegłego wieku. Dziś przedsiębiorstwo prowadzą jego synowie, Maciej i Krzysztof, którzy na uroczystości również podzielili się swoimi rodzinno-firmowymi historiami.

Firma zaczynała od naprawy urządzeń biurowych. Obecnie Gawron to nie tylko serwis, ale także sklep z artykułami i urządzeniami biurowymi oraz jeden z najważniejszych dystrybutorów branży fiskalnej w regionie. Rodzinna spółka ma na koncie kilka tysięcy udanych wdrożeń kas fiskalnych na terenie powiatów wrzesińskiego, średzkiego, słupeckiego i gnieźnieńskiego.

Uroczystości towarzyszyła wystawa klasycznych i zabytkowych już urządzeń biurowych używanych w ciągu minionych 50 lat. Więcej o jubileuszu i firmie Gawron będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:55 03-09-2018 4