Pół roku zaciętych walk i złoto wyjechało z Wrześni

22. edycja Wrzesińskiej Rekreacyjnej Ligi Piłki Siatkowej dobiegła końca. Po sześciu miesiącach gier w minioną niedzielę rozegrano mecze o miejsca.

siatkówka 13:24 15-04-20190 0
Zwycięzcy I ligi - siatkarze Piasta Łubowo

Pierwsze rozgrywki ruszyły jesienią 1997. Od tego czasu, najpierw w sali przy Witkowskiej, a później w hali przy Kosynierów, rozegrano tysiące pojedynków. WRLPS jest drugą (po piłkarskiej lidze wiejskiej LZS-ów) najstarszą nieprzerwanie prowadzoną ligą. Przez 22 lata przewinęło się wielu organizatorów, ale zawsze pieczę sprawował nad nią Andrzej Bandosz, pełniący też rolę sędziego. Brawo za wytrwałość, panie Andrzeju! 

Wiceburmistrz Karol Nowak wręcza nagrodę Leszkowi Wojciechowskiemu, jednemu z organizatorów

W niedzielę najpierw finiszowały kobiety, zaraz po nich na dwa boiska wyszli finaliści II ligi, a na sam koniec pokazali się pierwszoligowcy. Najciekawiej było właśnie w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej.

Brąz w I lidze wywalczył Nicolaus Powidz

W meczu o trzecie miejsce Nicolaus Powidz prowadził już 2:0, ale młodzież Hetmana Żydowo potrafiła doprowadzić do tajbreka. Tam jednak żydowianom zabrakło koncentracji. Zaczęli od 3:9 i mimo zawziętej pogoni nie udało się wyrwać brązu.

Czwarte miejsce przypadło siatkarzom Hetmana Żydowo

W wielkim finale LOOK REH rozpoczął z przytupem. Wygrał pierwszego seta, ale okazał się on jedynie łabędzim śpiewem. W drugiej partii Piast Łubowo, prowadzony przez byłego plusligowca środkowego Waldemara Świrydowicza, szybko objęli wysokie prowadzenia. W trzeciej wrześnianie prowadzili 23:20, ale nie potrafili ugrać seta. W czwartej duże straty próbowali odrobić w końcówce, jednak też z tego nic nie wyszło. Ze srebra zadowoleni nie byli.

Srebro przypadło w udziale LOOK REH Września

I liga mężczyzn

mecz o I miejsce: LOOK REH – Piast Łubowo 1:3

mecz o III miejsce: Nicolaus Powidz – Hetman Żydowo 3:2

II liga mężczyzn

mecz o I miejsce: Kajmany – Seb-Istal 1:3

mecz o III miejsce: Plus 55 – Szczytniki Duchowne 3:0

Liga kobiet

mecz o I miejsce: Jedynka Września – SP Miłosław 3:0

mecz o III miejsce: bazar Śrem – Chrobry Gniezno 3:0

Kibice dopisali na meczach finałowych

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

13:24 15-04-2019