Poetka Urszula Zajączkowska laureatką Nagrody Kościelskich 2017. Uroczystość wręczenia odbyła się w Miłosławiu

Urszula Zajączkowska odebrała dzisiaj w Miłosławiu Nagrodę Fundacji im. Kościelskich 2017. Poetkę nagrodzono za tom wierszy „Minimum”.

kultura 18:20 14-10-20170 0

Uroczystość odbyła się w pałacu Kościelskich w Miłosławiu. Nagrodę laureatce wręczył François Rosset, prezes Fundacji Kościelskich w Genewie.

Urszula Zajączkowska (rocznik 1978) jest nazywana „poetką przyrody”. Zajmuje się także sztukami wizualnymi i muzyką (gra na flecie). Na co dzień jest adiunktem w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Tom „Minimum”, to poetycki zielnik opatrzony grafikami, w tym XIX-wiecznymi. Książkę wydało Wydawnictwo Warstwy z Wrocławia.

Jest to ogromne wyróżnienie, bo ta nagroda ma olbrzymie znaczenie. To forma promocji, mam nadzieję, że ktoś tę książkę zauważy. Dla mnie jest tylko i wyłącznie wielkim wzruszeniem – powiedziała nam po wręczeniu nagrody Urszula Zajączkowska.

W sobotę odbyły się także imprezy towarzyszące: dyskusja panelowa: „Czy można nauczyć się pisania?” z udziałem: Ingi Iwasiów, Magdaleny Kostrzewskiej, Krzysztofa Siwczyka i Piotra Bojarskiego. W hali sportowej na Bugaju koncert zagrała AnitaLipnicka (koncert był niezwykle udany!), natomiast wieczorem odbyło się „Wielkie Nocne Czytanie”. 

Ankieta

Czy znasz tomik „Minimum” Urszuli Zajączkowskiej?

Ankieta

Czy zamierzasz przeczytać tomik „Minimum” Urszuli Zajączkowskiej?

Obszerne sprawozdanie z wszystkich wydarzeń oraz rozmowy z głównymi „aktorami” sobotniego święta Kultury (nie mylić z rozrywką!), znajdziecie Państwo w piątkowych „Wiadomościach Wrzesińskich”. Napiszemy też o kulisach organizacji tak dużej imprezy, o ludziach, dzięki którym tak wartościowa impreza w ogóle mogła się odbyć. Okazuje się, że nawet w tak malutkim miasteczku jak Miłosław, mogą odbywać się imprezy kulturalne na poziomie „krajowym”. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

18:20 14-10-2017