Podziel się książką i pomóż tworzyć Zaczytane Biblioteki dla szpitali

8 września rusza Wielka Zbiórka Książek, ogólnopolska akcja, której celem jest tworzenie Zaczytanych Bibliotek w szpitalach i innych instytucjach pomocowych. Do inicjatywy włącza się też wrzesiński oddział Alior Banku.

kultura 13:51 07-09-20201 0

Akcję organizuje Fundacja Zaczytani.org. Zbiórka odbywa się co roku przez miesiąc. Prowadzona jest w ponad tysiącu punktów w całej Polsce. Można w nich zostawiać przeczytane książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trafią one do Zaczytanych Bibliotek, które fundacja otwiera w szpitalach i placówkach pomocowych.

We Wrześni książki można przynosić do siedziby Alior Banku przy ul. Harcerskiej 2. Przyjmowane są one od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Wielkiej Zbiórce Książek towarzyszą zawsze ciekawe akcje czytelnicze. W tym roku Fundacja Zaczytani.org we współpracy z Alior Bankiem stworzyła trzy wyjątkowe bajki edukacyjne.

Książka jest pretekstem do budowania relacji, nauki identyfikacji i nazywania emocji, do stwarzania przestrzeni do prawdziwej rozmowy. Książka jest tylko początkiem! W myśl za tą ideą powstał program edukacyjny, w ramach którego – po raz pierwszy w historii Fundacji Zaczytani.org – stworzyliśmy trzy bajki edukacyjne wspólnie z Alior Bankiem. Tematem przewodnim są nowe technologie. To nie tylko zabawne opowieści, ale też materiał dodatkowy dla rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców. Każda z publikacji zawiera część merytoryczną, która wprowadza w świat bajkoterapii i podaje instrukcję, jak pracować z książką – czytamy w zapowiedzi organizatorów.

Od 8 września bajki będzie można bezpłatnie pobrać: TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

13:51 07-09-2020