Podziękowania i trochę stresu na sesji. Nowa skarbnik przywitała się z radnymi miejskimi

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Nekli w roli nowego skarbnika zadebiutowała Magdalena Banaszkiewicz.

samorząd 13:37 26-08-20201 4

Przypomnijmy, że z początkiem sierpnia doszło do "wymiany" na stanowisku skarbnika w gminie Nekla. Po 12 latach pracy w tej roli na emeryturę przeszła Krystyna Kielczyk. Jej miejsce zajęła Magdalena Banaszkiewicz. W urzędzie gminy pracuje od 2009 r. Przez ostatnie trzy lata była kierownikiem referatu ds. księgowości, czyli tzw. Główną Księgową.

Magdalena Banaszkiewicz z zawodu jest ekonomistą, ukończyła studia I stopnia na kierunku Rachunkowość w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Towaroznawstwa i studia podyplomowe także na Uniwersytecie Ekonomicznym w zakresie analizy finansowej - czytamy na stronie nekielskiego urzędu.

Magdalena Banaszkiewicz jest skarbnikiem od 1 sierpnia (fot. UMiG Nekla)

Debiut przed radnymi nastąpił podczas sesji w środę 19 lipca. To właśnie wtedy nowa skarbnik odczytała zmiany w gminnym budżecie. - Chciałabym podziękować państwu radnym za zaufanie, jakim mnie obdarzyli mianując mnie na stanowisko skarbnika - mówiła Banaszkiewicz na sesji w ostatnią środę 19 lipca.

W wystąpieniu Magdaleny Banaszkiewicz widać było sporą dokładność, ale też trochę stresu. Radni nie mieli żadnych pytań i jednogłośnie przegłosowali budżetowe zmiany. Dodajmy, że radni jednomyślnie wybrali ją też na stanowisko skarbnika.

Magdalena Banaszkiewicz została "namaszczona" przez poprzednią skarbnik, Krystynę Kielczyk. Dlatego nie było potrzeby organizowania konkursu. - Myślę, że finanse gminy pozostawiam w dobrej kondycji i dobrych rękach mojej następczyni. Myślę też, że moja gmina, chociaż tutaj nie mieszkam, to tak ją traktuję, będzie się dalej rozwijała w takim tempie jak obecnie, a dochody potrzebne na ten cel będą ciągle nam rosły – wspominała Krystyna Kielczyk podczas czerwcowej sesji rady miejskiej.

Krystyna Kielczyk (z lewej) pracowała w urzędzie do końca lipca (fot. UMiG Nekla)

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

13:37 26-08-2020