Dziękowali za zebrane plony w Opatówku. Największym hitem była loteria fantowa

W sobotę 17 sierpnia odbyły się dożynki w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opatówku.

społeczeństwo 03:48 19-08-20191 4

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o 15.00. Ks. Konstanty Mrozek, proboszcz parafii w Opatówku, podczas homilii dziękował mieszkańcom za trud włożony w tegoroczną pracę przy żniwach i przypominał o szacunku do chleba.

Po eucharystii dalsza część odbyła się w ogrodach proboszczowskich. Krótko przemawiali burmistrz Karol Balicki i przewodniczący rady miejskiej, Roman Kuszak. Później przyszedł czas na tradycyjne dzielenie chleba. I tutaj włodarz wspomógł tegorocznych starostów z Zasutowa. Najwięcej osób w chwili dzielenia chleba znajdowało się w pobliżu stanowisk, gdzie można było zakupić losy na loterię fantową. Główną nagrodą tradycyjnie był cielaczek z paszportem ufundowany przez Rolniczą Spółdzielnię w Podstolicach.

Podczas dalszego świętowania można było m.in. skosztować żurku serwowanego przez sołtysa Zasutowa, Stanisława Warczyńskiego lub skorzystać ze stanowiska gastronomicznego przygotowanego przez Podstolice, nad którym czuwała gospodyni sołectwa, Katarzyna Gromadzińska. Na najmłodszych czekały z kolei liczne animacje. Nie zabrakło też koncertu muzyki religijne w wykonaniu Anny i Joanny Jadczyńskich i pokazu zumby. Imprezę prowadził Waldemar Hermann z Kaźmierza.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

03:48 19-08-2019