Podaruj podwójną radość. Kupuj i wspieraj!

Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem, a w tym roku nawet podwójnie! Kupując prezenty dla rodziny, wspierajmy ludzi, którzy są blisko nas.

aktualności 11:50 01-12-20202 1

Pandemia zmieniła naszą rzeczywistość. Na przedświątecznych przygotowaniach cieniem kładzie się niepokój o zdrowie bliskich nam osób.

W wielu domach święta będą w tym roku skromniejsze ze względu na gorszą sytuację ekonomiczną i obawy o przyszłość. Jednak nawet pandemia i kryzys nie są w stanie przekreślić grudniowego sezonu prezentowego. Upominki na pewno będą, choć może nieco mniej okazałe niż w ubiegłych latach.

Zbliżają się mikołajki, a na horyzoncie widać już wigilijny wieczór w świetle choinkowych lampek. Zachęcamy, żeby w tym roku pomyśleć o prezentach nieco inaczej. Mogą one sprawić radość nie tylko naszym bliskim.

KUPUJ LOKALNIE!

Obostrzenia związane z koronawirusem mocno dotknęły właścicieli małych sklepików. Czasowe zamknięcie wiosną, mniej klientów w ciągu pozostałych miesięcy – wszystko to wpłynęło negatywnie na kondycję drobnego handlu.

W internecie trwa właśnie kampania pod hasłem „Wspieram lokalny biznes”. W mediach społecznościowych ludzie zamiast internetowych „łańcuszków” podają sobie namiary na miejsca w okolicy, gdzie można kupić niebanalne prezenty. Popieramy gorąco tę inicjatywę! Zachęcamy do rozejrzenia się wokół. We Wrześni można znaleźć wiele małych sklepów, w których kupimy oryginalne modowe dodatki, zabawki, biżuterię czy wyposażanie wnętrz. Nie zapominajmy też o dwóch lokalnych księgarniach.

W małych sklepikach klienci mogą liczyć na wsparcie i poradę sprzedawców. Szukajmy, polecajmy znajomym i kupujmy! Nasze zakupowe wybory mogą pomóc przetrwać właścicielom, dla których mały biznes jest źródłem utrzymania.

PODARUJ PIĘKNO 
I CHWILĘ RELAKSU!

W roli prezentu mikołajkowego lub gwiazdkowego doskonale sprawdzą się też bony na usługi np. u kosmetyczki lub fryzjera. We Wrześni i okolicach znajdziemy wiele salonów ze zróżnicowaną ofertą zabiegów upiększających i relaksujących. Każdy z takich prezentów to jednocześnie inwestycja w miejsca pracy i naszą gospodarkę. Kupując masaż, manicure czy koloryzację włosów, wspieramy naszych lokalnych specjalistów od urody.

Polecamy też urządzenie sobie mikołajkowego wieczoru z pizzą lub innym daniem zamówionym na wynos z lokalnej restauracji.

LICYTUJ I WSPIERAJ!

Zachęcamy do kupowania mikołajkowych prezentów na charytatywnych aukcjach. Można na nich wylicytować książki, rękodzieło, kosmetyki albo domowe pierniczki. Polecamy facebookowe profile aukcyjne na rzecz wrześnian, którzy walczą o zdrowie – Gosi Żuczek, Marcina Powroźnika, Kacpra Śliwczyńskiego, Mikołajka Frąszczaka i Karolka Łopatki. Każda wpłata to dla nich szansa na życie, kolejne godziny rehabilitacji i dodatkowe leczenie.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

11:50 01-12-2020