Pod Jasną Górą dobre złego początki. Wrześnianie notują kolejną porażkę

Ostatni mecz pierwszej części rundy zasadniczej pomarańczowym przyszło zagrać w Częstochowie. Wrześnianie nie sprostali w nim Norwidowi, notując trzecią kolejną porażkę w I lidze. W środowy wieczór przegrali 1:3.

siatkówka 20:50 05-12-2018 5

Dotąd z Norwidem grało się nam dobrze. Na cztery pojedynki, wygraliśmy trzy, także ten we Wrześni w 2017 (patrz foto).

Pierwszy set był wyrównany, ale to siatkarze trenera Mariana Kardasa przez niemal cały czas mieli 1-2 punkty przewagi. Wynik na naszą korzyść rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. Bohaterami tej partii byli Damian Wierzbicki, który na 10 ataków skończył aż 7 i Piotr Lipiński, po zagrywkach którego zdobywaliśmy najwięcej punktów. Sporo pewności dały nam też dwa bloki Filipa Frankowskiego. Tym elementem zdobyliśmy ogółem aż pięć oczek. Gospodarze zrewanżowali się taką samą liczbą asów.

W drugiej odsłonie nadal toczyła się zacięta walka. Tym razem to siatkarze Norwida mieli minimalną przewagę i, niestety, udało im się ją utrzymać do końca zwycięskiego dla siebie seta. Na nic zdała się wysoka skuteczność ataku w naszym obozie.

Jeszcze w pierwszej części trzeciego seta rywale odskoczyli na cztery oczka (6:10). Pomarańczowi potrafili stosunkowo szybko odrobić straty wychodząc nawet na prowadzenie (18:17 i 20:18). Niestety, końcówka nie była udana dla naszych zawodników i trzeba było się pogodzić ze stratą partii. Przegraliśmy, mimo że Lipiński uruchomił środek. Tomasz Narowski i Mateusz Zawalski byli nie do zatrzymania w ataku, gorzej, a odnosi się to do całego zespołu, było jednak z blokowaniem akcji gospodarzy.

Czwarta odsłona była najsłabsza w wykonaniu wrześnian, którzy szybko stracili kontakt z przeciwnikiem. W połowie partii przegrywaliśmy już pięcioma oczkami i meczu nie udało się uratować.

I liga: Norwid Częstochowa – APP Krispol 3:1 (-28, 23, 22, 17)

I set: 3:4, 7:8, 10:12, 14:16, 19:20, 24:25, 28:30

II set: 4:3, 8:7, 12:11, 16:15, 20:18, 25:23

III set: 4:3, 8:6, 12:9, 16:14, 18:20, 25:22

IV set: 4:2, 8:5, 12:8, 16:11, 20:14, 25:17

APP Krispol: Lipiński (2 pkt), Wierzbicki (18), Frankowski (11), Jóźwik (8), Narowski (7), Zawalski (11) i Kuś (libero) oraz Lorenc (4), Troczyński (1), Berwald (1), Kaźmierczak (1)

20:50 05-12-2018 5