Poczucie zadowolenia z życia

Ogólnopolski strajk kobiet i związane z nim działania obywatelskie, mające na celu demonstrowanie niezgody na ograniczanie swobód obywatelskich, zyskują na sile i energii. 

Moim zdaniem 18:15 07-11-202014 12

Demonstracje pojawiają się nie tylko w dużych miastach, ale gromadzą też ludzi w mniejszych miejscowościach, takich jak Nekla, Czerniejewo czy Miłosław. Protesty powstają nawet na wsiach. Uczestnictwo w nich daje poczucie solidarności, wspólnoty i siły płynącej ze współdziałania. 

W psychospołecznych koncepcjach szczęścia podkreśla się, że współdziałanie z innymi ludźmi i aktywność na rzecz społeczności lokalnych stanowią bardzo ważne elementy składające się na poczucie zadowolenia z życia. Jest to niesłychanie ważne szczególnie teraz, kiedy pandemia wymusza ograniczenie kontaktów społecznych. 

To, co zaskakuje w tych protestach bardzo pozytywnie, to ich twórczy aspekt, różnorodność form, otwartość i takie nastawienie uczestników, które – mimo używania niecenzuralnych określeń werbalnych – jest pokojowe. Szczególnie istotne są protesty w małych miejscowościach, w których najtrudniej się przeciwstawiać obowiązującym porządkom.

Hanna Mamzer

członkini stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb ww biernat

Filip Biernat

18:15 07-11-2020