Początek kampanii Kukiz’15. Poseł Bartosz Józwiak kandydatem na burmistrza Wrześni

Dzisiaj 23 sierpnia zarejestrowany został ogólnokrajowy Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15. Kandydatem na burmistrza Wrześni jest poseł Bartosz Józwiak.

samorząd 16:08 23-08-20180 41

Parlamentarzysta z Wrześni ma stuprocentową rozpoznawalność i spore doświadczenie polityczne – jest liderem Kukiz’15 w regionie, a więc będzie też naturalną lokomotywą wyborczą tego stowarzyszenia. Cel jest jeden: zmienić układ rządzący Wrześnią i powiatem. Kukiz’15 wystawi listy w gminach Września i Kołaczkowo oraz do Rady Powiatu Wrzesińskiego.

– Od początku kadencji mieszkańcy Wrześni i okolic przy różnych okazjach wyrażali swe uwagi na temat formy, stylu i jakości zarządzania naszym miastem i gminą. Ludzie ci są niezadowoleni z kierunku, w jakim władze prowadzą Wrześnię i z tego, jakie mają na nią pomysły. Z tych rozmów wynikała wola zmian, jakich oczekiwaliby mieszkańcy. Co ważne, większość z tych uwag była zbieżna z tym, jak ja widziałem sprawy naszego regionu. Dlatego decyzja, aby spróbować pokazać inny pomysł na Wrześnię i stanąć do wyborów, była dość naturalna. To jedyna szansa, aby swoje pomysły móc wprowadzić w życie. Wrześni potrzebna jest świeżość, zmiana, przewietrzenie, weryfikacja wizji jej rozwoju oraz celu, jaki chce się osiągnąć – mówi nam poseł Józwiak.

Ankieta

Która inicjatywa posła Bartosza Józwiaka wydaje ci się najbardziej cenna?

Jakie są jego pomysły na zmiany? – Trudno zawrzeć je w krótkich słowach, ale na początku można to ująć w dwóch hasłach. Po pierwsze: „Przejrzysta, transparentna gmina i miasto własnością mieszkańców”, czyli zwiększenie udziału mieszkańców w zarządzaniu miastem oraz pełną ich kontrolę nad władzami. Po drugie: „Przywróćmy Wrześni  „wrzesińskość”, czyli tożsamość, jaka wynika z jej historii i jest dla niej naturalna, zróbmy z niej towar promocyjny, zamiast robić z niej produkt nijaki, bez wyrazu, bez duszy. To jest ta fundamentalna różnica w wizji, jaką Kukiz’15 ma dla Wrześni – dodaje parlamentarzysta.

Dodajmy, że kandydatem Kukiz'15 na stanowisko wójta gminy Kołaczkowo jest Jakub Pera. Można przeczytać o tym TUTAJ.

Fot. Wsensie.pl

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:08 23-08-20180 41