Pobiegną dla zdrowia swojego i małej Julki. Druga edycja biegu Powidz na Piątkę

Julkę Kapczyńską już na samym początku życia spotkało wiele cierpienia, ale dobrzy ludzie starają się teraz wyrównać tę niesprawiedliwość.

Pomagamy 10:26 30-09-20190 1

Mała Julka w lipcu skończyła roczek. Z powodu niedotlenienia mózgu podczas porodu choruje na astmę, alergię, słabe napięcie mięśniowe i asymetrie układu komórkowego. Zdiagnozowano również opóźniony rozwoju ruchowy i intelektualny oraz niedowład czterokończynowy wiotki z ataksją. Niezbędna jest intensywna rehabilitacja i dalsza diagnostyka, badania genetyczne, metaboliczne, endokrynologiczne, dalsze leczenie w poradni pulmonologicznej, alergologicznej i neurologicznej co wiąże się z ponoszeniem ogromnych kosztów finansowych.

Zbiórka na rzecz Julki odbywa się TUTAJ. Dziewczynkę można też wesprzeć poprzez udział w drugiej edycji biegu „Powidz na 5”, która odbędzie się w niedzielę 20 października. Trasa, zgodnie z nazwą, będzie liczyć 5 km i prowadzić przez drogi asfaltowe oraz kostkę brukową. Ostateczna rejestracja uczestników potrwa do 24 października. Zapisy przyjmowane są TUTAJ. Wpisowe wynosi 40 zł, cała kwota trafi na konto Julki.

W ramach wydarzenia dodatkowo odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na Orliku oraz pokazowy mecz plażowej piłki ręcznej. Będą również dmuchane zamki dla dzieci. Więcej informacji na temat biegu można znaleźć TUTAJ. Na zdjęciu powyżej Julka Kapczyńska i start zeszłorocznej edycji biegu, adresowanego dla Norberta, mieszkańca Powidza, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:26 30-09-2019