Po raz kolejny pomóżmy małej Alicji

Rodzice 3-letniej Alicji Bartkowiak apelują o pomoc finansową w leczeniu i rehabilitacji córeczki. 

Pomagamy 17:37 07-12-20200 0

Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z wadą genetyczną, a w swoim krótkim życiu wiele dni spędziła w szpitalach. W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Alicja mogła odbywać stałą rehabilitację oraz uczestniczyć w kilku turnusach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. 

- Dzięki nim udało się jej stanąć z podporem pierwszy raz na własne nogi. Dla nas rodziców jest to wielki krok naprzód, który dodaje ogrom radości i co najważniejsze, otwiera furtkę do dalszych sukcesów - mówi Patrycja Bartkowiak, mama dziewczynki.

W maju 2021 r. Alicja ukończy 4 lata. Dziś nie raczkuje, nie chodzi, nie mówi, nie gaworzy, nie potrafi się komunikować. Według specjalistów to ostatni moment na intensywną prace nad mową i alternatywną formą komunikacji. Szansą osiągnięcia pewnej samodzielności jest 10 turnusów rehabilitacyjno-neurologopedycznych w Poznaniu i Warszawie, niedofinansowywanych przez PFRON.

- Kwota 50 tys. zł  jest dla nas nieosiągalna przy codziennych wydatkach związanych ze stałą rehabilitacją, leczeniem i opieką - mówią rodzice.

Pomóc można poprzez wpłatę na portalu zrzutka.pl. lub biorąc udział w licytacjach na Facebooku - „Licytacje dla Ali Calineczki”.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:37 07-12-2020