Po 11 latach przerwy do czeszewskiej szkoły powróciło przedszkole

W Czeszewie znowu działa przedszkole. Mówiąc dokładniej, jeden oddział przedszkolny, który właśnie uruchomiono w miejscowej szkole.

oświata 12:00 07-09-20203 0

O tym, że przedszkole w tej wsi jest potrzebne mieszkańcy mówili od dawna. W końcu ich głos usłyszał burmistrz Hubert Gruszczyński, który ku zadowoleniu lokalnej społeczności zdecydował o uruchomieniu w podstawówce takiego oddziału.

Adaptacja pomieszczeń do obowiązujących standardów trwała kilka tygodni, ale udało się. Dziś sala zabaw, sanitariaty oraz zaplecze kuchenne, w którym przyjmowany jest catering, prezentują się wspaniale. I chociaż oficjalne otwarcie oddziału przedszkolnego jest dopiero dzisiaj (4 września) to dzieci już z niego korzystają.

– Obecnie zapisanych jest do niego 20 dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. To oznacza, że oddział dysponuje jeszcze pięcioma wolnymi miejscami – mówi burmistrz Hubert Gruszczyński.

Włodarz gminy Miłosław nie ukrywa, że chociaż inwestycja ta pochłonęła około 60 tys. zł (razem z remontem „zerówki”) jest zadowolony z uruchomienia w Czeszewie oddziału przedszkolnego.

– Najważniejsze, że dzieci mają zapewnioną fachową opiekę w czasie gdy ich rodzice pracują. My, urzędnicy jesteśmy po to by słuchać ludzi i w miarę możliwości spełniać ich oczekiwania oraz zaspokajać ich potrzeby – stwierdza H. Gruszczyński.

Jednocześnie burmistrz przypomina, że w gminie Miłosław działają jeszcze trzy przedszkola. W Orzechowie gdzie w środę było 86 dzieci, Miłosławiu (92 dzieci) i Mikuszewie (9 dzieci).

DOT

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:00 07-09-2020