Płomień nawiązuje walkę z zespołem ze ścisłej czołówki ligi

Piłkarze Płomienia stoczyli bardzo zacięty pojedynek z zajmującymi czołowe miejsce w tabeli graczami Meblorza Swarzędz. Do osiągnięcia remisu neklanom zabrakło bardzo niewiele.

piłka nożna 12:55 09-11-20200 0

Gracze Meblorza pierwszej porażki w lidze doznali dopiero na tydzień przed pojedynkiem z Płomieniem. Znając swoją siłę gospodarze sobotniego pojedynku rozpoczęli od zdecydowanych ataków. W kreowaniu gry Meblorza nieoceniony był Patryk Niemczyk, który swoimi umiejętnościami zdecydowanie pasowałby do wyższej ligi. W 11. min miejscowi objęli prowadzenie po bramce zdobytej z rzutu karnego. Po strzale gracza Meblorza z 16. metrów w rękę trafiony został Marek Domżalski. W następnym fragmencie gry ataki gospodarzy przyniosły im stuprocentową okazję strzelecką, z której zwycięsko wyszedł strzegący bramki neklan Krystian Dzwoniarkiewicz. W 24. min doszło do wyrównania. Gola po znakomitej akcji w polu karnym miejscowych zdobył Adrian Matysiak. Do przerwy miejscowi przeprowadzili jeszcze kilka groźnych akcji, które nie przyniosły im jednak powodzenia.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu niepowtarzalną okazję do zdobycia drugiego gola dla Płomienia miał Norbert Szklarz, który po przejęciu długiego podania minimalnie pomylił się lobując bramkarza miejscowych. Mający cały czas przewagę na boisku gracze Meblorza bez większego powodzenia wykonywali mnóstwo dośrodkowań piłki w pole karne neklan. Kontrujący neklanie mieli ponownie znakomitą okazję bramkową. Po uderzeniu piłki przez Matysiaka po koźle z 20. metrów tylko rykoszet od obrońcy uchronił miejscowych od straty gola. Bramkę stanowiącą o końcowym zwycięstwie gospodarze zdobyli w 70. min wykorzystując po raz drugi przyznany im rzut karny. Tym razem faulu dopuścił się Dzwoniarkiewicz.

- Mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na Meblorza. Graliśmy jak równy z równym i szkoda trochę, że nie udało nam się pokusić o więcej niż tylko nawiązanie walki – komentował trener Płomienia Bartłomiej Figas.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Dzwoniarkiewicz – Stróżyna, Łuczak, Grzegorczyk, Domżalski – Kuzyk, Miśkowiak (D. Walkowiak), Malinger – Szklarz, Matysiak (Półtorak), Maciejewski

Klasa okręgowa, Meblorz Swarzędz – Płomień Nekla 2:1 (1:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

12:55 09-11-2020