Płomień nadal bez błysku. Neklanie przegrywają kolejne spotkanie

Tak dobrego startu jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie piłkarze Płomienia już nie zaliczą. Po niedzielnej porażce z Czarnymi Ostrowite możemy już chyba mówić o poważnym falstarcie neklan.

piłka nożna 20:39 02-09-2018 0

Początek spotkania dla neklan mógł być wymarzony. Zawodnicy Płomienia z dość dużą łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale ich skuteczność pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Najpierw dwukrotnie o zdobycie gola mógł pokusić się Adrian Matysiak. Potem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Czarnych znalazł się Norbert Szklarz, który posłał jednak futbolówkę obok słupka. W 14. min Szklarz ponownie przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości. Potem była jeszcze składna akcja neklan, po której Matysiak dobrze uderzył z 18. metrów, ale bramkarz Czarnych zdołał piłkę sparować. Pierwsza składna kontra gości przeprowadzona w 36. min zakończyła się dla neklan stratą gola. Podczas pojedynku jeden na jeden z zawodnikiem z Ostrowitego faulu w polu karnym dopuścił się Bartłomiej Figas. Goście przyznaną jedenastkę zamienili na bramkę. Tuż przed zejściem do szatni drugą żółta kartką ukarany został gracz Czarnych. Wydawało się, że Płomień mając całą drugą połowę przed sobą będzie w stanie odwrócić losy spotkania.

Po przerwie neklanie ruszyli do ataku, ale ich działania przypominały bicie głową w mur. W 60. min goście wyprowadzili kontrę, po której podwyższyli na 2:0. Najlepszej z okazji neklan do zdobycia gola nie udało się w 78. min wykorzystać Patrykowi Maciejewskiemu, po którego strzale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca. Po kolejnej kontrze wyprowadzonej w 88. min goście ustalili wynik meczu na 3:0.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Siejak – Stróżyna (70. Dworniczak), Figas, Grzegorczyk – M. Walkowiak, Wyrzykiewicz – Maciejewski, Wojciński (75. Rybacki) – Matysiak, Szklarz, Konieczka (60. Tonder)

Klasa okręgowa, Płomień Nekla – Czarni Ostrowite 0:3 (0:1)

20:39 02-09-2018 0